دانلود کتاب حقوقی

وبسایت حقوقی آموزشی محمد کریمی

جدول مواعد آیین دادرسی کیفریجزوات حقوقی | منابع وکالت | بهترین منابع وکالت | منابع وکالت 92 | قانون موبایل | اخبار حقوقی | آراء وحدت رویه | آراء وحدت رویه جدید

جدول مواعد آیین دادرسی کیفری

(شامل: جدول مواعد آیین دادرسی کیفری، مهلت تجدید نظر آراء و ...)

فرمت: پی دی اف (PDF)

حجم: ۱۰۸ کیلو بیت

توضیحات: ارائه جزوه توسط آموزشگاه حقوق.

 


 

ادامه ی مطلب

دانلود رایگان کتاب مجموعه قوانین و مقررات فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران

قسمتی از متن کتاب:
 
جامعه اطّلاعات یکپارچه، تبلوری مجدد از کلیه فرایندهای متعارف و سنتی اجتماعی نظیر کسب و کار، آموزش و ... و حتی فعالیتهای شخصی، نظیر تفریحات و مانند آن در قالبی نوین و گستره‌ای وسیع‌تر با استفاده از فنّاوری ارتباطات و اطّلاعات (ICT) است. بررسی تجارب دیگران، بیانگر این واقعیت است که حرکتهای توسعه ICT که منشأ بخشی و یا نهادی داشته و فاقد یک برنامه جامع فرابخشی ملی بوده‌اند به سطح مطلوب کارایی نیانجامیده‌اند. همچنین در برخی موارد، نتایج این‌گونه حرکتها به عنوان عوامل کند کننده و محدود کننده حرکتهای ملی هم‌افزا نیز مطرح شده‌اند.

ادامه ی مطلب

دانلود رایگان کتاب مجله تحقیقات حقوقی

دانلود کتاب دانلود رایگان کتاب کتابخانه امید ایران

قسمتی از متن کتاب :
 
مجله تحقيقات حقوقي دانشكده حقوق هر شش ماه يكبار منتشر می گردد و در حوزه تحقيقات حقوقي يكي از مهمترين منابع و مراجع حقوقي به شمار مي آيد.با همکاری انجمن ایرانی حقوق تطبیقی ، انجمن ایرانی حقوقی جزا و انجمن ایرانی داوری.

ادامه ی مطلب

دانلود رایگان کتاب اندیشه های حقوقی شهید بهشتی

قسمتی از متن کتاب:
 
شهيد مظلوم، آيةا... دکتر بهشتي از شخصيتهاي بزرگ فکري سياسي تاريخ معاصر ايران به شمار مي رود که مي توان او را يکي از برجسته ترين معماران بزرگ تجديد بناي تفکر انقلابي و تشکيلاتي انقلاب اسلامي ايران به شمار آورد. ايشان از شخصيتي جامع برخوردار بود و به سرپنجه تدبير و مديريت کارآمد خود، بسياري از تنگناها و مشکلات و موانع پيش روي انقلاب را رفع نمود. انديشه وري و فرزانگي و بهره مندي از دانشها و بينشهاي عميق به همراه صلابت و پايداري، مديريتهاي او را تأثيرگذارتر مي کرد

ادامه ی مطلب

قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری

قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری
مجلس شورای اسلامی

آگاهی افراد از قوانین و شفافیت دولت در اطلاع رسانی و اجرای آن مهمترین قدم برای تضمین حمایت از حقوق بشر است و تا کسی از حق خود آگاه نباشد نمی تواند به درستی از آن دفاع نماید . متن حاضر یکی از مصوبات جدید مجلس در خصوص مقررات مربوط به نحوه شکایت اشخاص از دولت و نهادهای مربوط در ارتباط با حقوق تضییع شده شان می باشد .

 

» توسط: vaghefimoghaddam در تاریخ ۱۳۹۲/۰۸/۰۶
» حجم: 169.82 کیلوبایت؛ زمان لازم برای دریافت 24.84 ثانیه با Dial-up
» نوع فایل کتاب: PDF
» تعداد صفحات: 21
» مجموع دریافتها: 46
» موردعلاقه 0 و موردتنفر 0 عضو

 

ادامه ی مطلب

(کتاب قانون شبه جرم و جرائم اخلاق اجتماعی 2010)

از مجموعه 1200 جلدی کتابخانه حقوق انگلیسی منبعی کامل و معتبر برای پایان نامه های ارشد حقوق و دکتری و پژوهش های حقوقی و امور ترجمه ( ۲ دی وی دی کامل کتاب حقوقی انگلیسی ،لاتین).

دانلود کتاب Tort Law and Social Morality  2010

ادامه ی مطلب

مهریه و مراحل قانونی و قضایی آن

 

مهریه و مراحل قانونی و قضایی آن
نویسنده: محمدمهدی حاجی پروانه

توضیحات : مهریه، به مالی گفته می‌شود که مرد در هنگام وقوع عقد نکاح به زوجه خود می‌پردازد یا مکلف به پرداخت می‌شود. در بسیاری از اوقات، مهریهٔ دختران مسلمان ایرانی بر مبنای سکه‌های طلا تعیین می‌شود؛ از سال تولد دختر گرفته تا شمار ائمه یا سوره‌های قرآن کریم به عنوان تعداد سکه‌های مهریه دختران بریده می‌شود. تحقیقی در سال ۱۳۸۷ در مرکز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه از بیش از ۱۲۰۰ زن و مرد متاهل بین ۱۸ تا ۴۰ سال در حدود ۱۲ استان ایران نشان داده که میانگین مهریه به اعلام زنان ۳۵۰ سکه طلا و به اعلام مردان ۲۶۰ سکه طلا است. این پژوهش از رشد سریع میانگین مهریه در سال‌های اخیر حکایت داشته به طوری‌که تنها در عرض ۵ سال از میانگین ۳۰۰ سکه به ۴۵۰ سکه طلا رسیده است. میزان مهریه همچنین نسبت مستقیم با تحصیلات زن دارد. میانگین مهریه زنان با تحصیلات ابتدایی ۵۲ سکه طلا، راهنمایی ۲۰۸ سکه و زنان دارای مدرک لیسانس و بالاتر ۴۰۰ تا ۵۰۰ سکه طلاست. البته مهریه‌هایی با مبنای ۱۲۴۰۰۰ سکه طلا هم دیده شده ‌است.

 

» توسط: sunland در تاریخ ۱۳۸۹/۰۸/۱۸
» حجم: 0.43 مگابایت؛ زمان لازم برای دریافت 1 دقیقه و 3 ثانیه با Dial-up
» نوع فایل کتاب: PDF
» تعداد صفحات: 13
» مجموع دریافتها:
» موردعلاقه 18 و موردتنفر 0 عضو

ادامه ی مطلب